Kuruyemişte Bulunan Vitamin Ve Mineraller

Kuruyemişte Bulunan Vitamin Ve Mineraller

Vitamin B6: Günlük ihtiyaç, kadinlarda 1.6 mg., erkeklerde ise 2 mg.dir. Tavu...

Lokumun Tarihi ve Faydaları

Lokumun Tarihi ve Faydaları

Osmanlıcadan rahat ul-hulküm yani boğaz rahatlatan kelimesinde türeyen lokum, yakl...

Akide Şekeri

Akide Şekeri

 Osmanlı mutfağının en eski şekerleme türlerinden biridir. Akide sözcüğ&...

  • Kuruyemişte Bulunan Vitamin Ve Mineraller

  • Lokumun Tarihi ve Faydaları

  • Akide Şekeri

Kuruyemişte Bulunan Vitamin Ve Mineraller

KuruyemişVitamin B6:
Günlük ihtiyaç, kadinlarda 1.6 mg., erkeklerde ise 2 mg.dir. Tavuk, balik, ispanak, patates, muz, kepekli ekmek, kuruyemis en önemli kaynaklaridir. Bunlarin disinda, birçok gidada B6 vitamini bulundugu için, eksikligi konusunda endiseye düsmemek gerekir. Fazla dozda alinmasi, yaslilarda bagisiklik sistemini güçlendirmek ve bazi sinir sorunlarini tedavi etmekte kullanilirsa da, 6 ay süreyle günde 100 mg.dan fazla kullanmak sinirleri tahrip edebilir. Günde 2 bin mg. üstündeki dozlarda, sinir sistemi tahripleri çok daha kisa sürede olabilmektedir.

Vitamin E:
Kadinlarin her gün 12 ünite, erkeklerin de 15 ünite almalari gerekir. Bitkisel yaglar, kuruyemis , etler ve yesil yaprakli sebzelerde bol miktarda bulunur. A ve C vitamini gibi bunun da antioksidan etkisi bulunmaktadir. Kalp-damar hastaliklari, kanser ve katarakta karsi koruyucu oldugu bilinmektedir. Diger ilaçlarla birlikte kullanidiginda Parkinson hastaliginda olumlu etkiler gösterdigi, kalp krizlerinde hasarin azaltilmasinda yararli oldugu ve yaslilarda bagisikligi arttirdigi ileri sürülmektedir. Günde 1000 üniteye kadar güvenli oldugu bilinmektedir.

B-2 vitamini:
Bu vitamin sadece yiyecegin enerjiye dönüsmesini saglamakla kalmaz, ayni zamanda kanda alyuvarlarin olusmasini, derinin ve gözlerin saglikli olmalarini saglar. Asiri derecede alkol tüketimi vücuttaki B-2 vitaminini azaltir. Ayrica antibiyotikler, yatistiricilar da vücuttaki B-2 vitaminini azaltir. Et, tavuk eti, balik, süt ve süt ürünleri, turp,ispanak, yumurta, kuruyemis, misir ve beyaz undan yapilmis ekmek bol miktarda B-2 vitamini içerir.

B-6 vitamini:
Vücudun protein ve yagi ögütmesini saglar, ayrica bagisiklik ve sinir sistemlerinin düzenli çalismalarina yardim eder. Kanda hemoglobin olusmasini saglar. Hemoglobin bildiginiz gibi vücuda oksijen tasir. Beyinde depresyonla savasan kimyasal madde olarak bilinen serotoninin olusmasina yardim eder. Asiri derecede alkol kullanmak, sigara aliskanligi ve kan basincini düsüren ilaçlar bu vitamin için zararlidir. Tavugun gögüs eti, böbrek, karaciger, domuzeti, yumurta, pirinç, soya fasulyesi, yulaf, findik, fistik , muz, patates, avokado ve somon baligi en fazla B-6 vitamini içeren besinlerdir.

Kalsiyum:
Dislerin ve kemiklerin güçlü olmalari için öncelikle kalsiyum gereklidir. Kalsiyum ayni zamanda kalp atislarini düzenler, kanin gerektigi gibi pihtilasmasini saglar, kaslar ve sinirler için yararlidir. Kalsiyum kan basincinin yükselmesini ve kalin bagirsak kanserini önleyebilir. Ancak yapilan arastirmalara göre her on kadindan sekizi, bol miktarda kalsiyum içeren yiyeceklerle beslenmek istemiyor. Hamilelik, bebegi anne sütüyle emzirme, menopoz, kafeinli içecekler vücuttaki kalsiyum miktarini azaltir süt ve sütlü besinler, misir , sardalya baligi, kalamar, kuruyemis ve brokkoli bol miktarda kalsiyum içeren besinlerdir.

AKIN KURUYEMİŞ TİC.SAN.A.Ş.

MERKEZ
1.Organize Sanayi Bölgesi 2.
Kısım 7. Cad. No:
5
Merkez / SİVAS
 

Tel: +90 346 226 13 29

Fax: +90 346 226 13 30

http://www.akinay.com.tr

ŞUBE 1

Paşa Cami Altı. N:9/A
Merkez / SİVAS
 


Tel: +90 346 222 20 64

Fax: +90 346 226 13 30

http://www.akinay.com.tr

ŞUBE 2

Fevzi Paşa Cad.Taşhan Yanı No:8/A
Merkez / SİVAS
 

Tel: +90 346 224 82 24

Fax: +90 346 226 13 30

http://www.akinay.com.tr

ŞUBE 3

Atatürk Cad. Tecer Sit. No:2 (Meydan Camii Karşısı)
Merkez / SİVAS
 

Tel: +90 346 222 38 28

Fax: +90 346 226 13 30

http://www.akinay.com.tr

ŞUBE 4

İstasyon Cad. Vergi Dairesi
Altı No:2
Merkez / SİVAS
 

Tel: +90 346 224 50 15

Fax: +90 346 226 13 30

http://www.akinay.com.tr

 

Şüphe yok, Web\'den çözümler siparişi verirken en önemli faktör doğru bir seçim yapmaktır. Dünyadaki tüketicilere ulaşılabilir çeşitli yararlı ilaçlar var. Erkek iktidarsızlık tedavisi için farklı ilaçlar var. "sildenafil içeren" ve "Vigrande" gibi konular son bir yıldır çok popüler. Bu son günlerde pek çok aile internette "Online Viagra satın" kelimesini aratmaktadır. "Sildegra" gibi sorular, dalıcı dalgıçlık sorunlarına işaret eder. Ancak ereksiyona zarar vermeden çalışan birçok ilaç var. Erektil disfonksiyonu tedavi etmenin bir yolu, çok az rölantide yaşam tarzı değişikliği yapmaktır, diğeri genel. Yaşam tarzı değişiklikleri cinsel işlev bozukluğunun tedavisinde yardımcı olabilir. Hamile olup olmadığınızı eczacınıza söylemeden bu jenerik ürününü kullanmayın.